5+2 قانون برای ست انجامن کفش با لباس • فارویت

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷

۵+۲ قانون برای ست انجامن کفش با لباس

دسته بندی : تکنولوژی تاریخ : پنج شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷

5+2 قانون برای ست انجامن کفش با لباس

گاهی هر کدام از لباس‌هاي ما به تنهایی زیبا هستند؛ نه درکنار هم. حیاتی نیست چقدر کفشی که بتازگی خریده‌اید زیباســـــت و چقدر پیراهن یا مانتویی که تهیه انجامه اید، شیک اســـــت. برای این که بتوانید یک اســـــتایل شیک برای خودتان بسازید که تک تک اجزای آن به هم بیایند ودر کنار هم زیبا بنظر برسند، باید هنر ست انجامن را یاد بگیرید. اینطوری هر چیزی که بخرید، نه فقط به تنهایی زیباســـــت؛ بلکه درکنار بقیه لباس‌هایتان هم به جذابیت شما اضافه میکند. دراین مقاله باهم یاد میگیریم چطور کفش رابا سایر لباس‌هایمان ست کنیم تا اســـــتایلمان شیکتر بنظر برسد.

 

یک درجه تیره‌ یا روشن؟

طبق معمول در انتخاب رنگ کفش، کیف و سایر اکسسوری‌ها باید به رنگی که در پیراهن یا مانتو بعنوان رنگ مرجع قرار داده‌اید، توجه کنید. قانون کلی این اســـــت که بهتر اســـــت رنگ کفش از رنگ مرجع یک درجه تیره‌ یا روشن‌تر باانجام گرفت. اینکار باعث ایجاد زیبایی افزایش در ست لباس‌تان خواهد انجام گرفت. برای مثال وقتی پیراهن آبی روشن پوشیده‌اید، نیکو اســـــت که رنگ کفش‌تان آبی ملایم یا نسبتا تیره باانجام گرفت یا وقتی پیراهنتان قهوه‌اي اســـــت، با خیال آسان یکی از کفش‌هاي Nude یا رنگ پوست را بپوشید. انتخاب رنگ کرم هم درکنار لباس‌هاي قهوه‌اي، گزینه نیکوی خواهد بود.

 

از جنسی متفاوت

یکی از کارهایی که می توانید برای ست انجامن کفش با لباس‌هایتان انجام دهید، این اســـــت که سراغ کفشی دقیقا هم‌رنگ لباســـــتان بروید؛ اما مراقب باشید که جنسشان باهم یکی نباانجام گرفت. برای مثال اگر یک مانتوی سفید کتان پوشیده‌اید، بجای انتخاب کفش از بین مدل های کتانی دخترانه و خانومانه، سراغ کفش سفید چرمی بروید. تفاوت بین جنس کفش و لباس در موقعیت‌هاي نیمه حتمی و حتمی طبق معمول نتیجه بهتری به دنبال دارد.

 

عینا مثل هم

5+2 قانون برای ست انجامن کفش با لباس

حتماً پشت ویترین بوتیک‌ها یا در فروشگاه‌هاي آنلاین متوجه حضور کیف و کفش‌هایي انجام گرفته‌اید که عینا از یک پارچه یا یک جنس تهیه انجام گرفته‌اند. برای مثال تعداد کیف و کفش‌هایي که طرح‌هاي سنتی دارند، اینروزها افزایش از قبل به چشم می خورد. اگر از طرفداران این دسته کیف و کفش‌ها هستید، بهتر اســـــت بدانید اغلب در درست انجامن ست روزمره و غیرحتمی مجاز به اســـــتفاده از این طرح‌ها هستید. افزایش مدل‌هاي تکمیلا یکسان که از یک پارچه تهیه انجام گرفته‌اند، قابلیت اســـــتفاده در موقعیت‌هاي جدی و حتمی را ندارند.

 

در کمال تضاد

یکیدیگر از کارهایی که هنگام ست انجامن کفش با سایر لباس‌ها به خصوص شال گردن و روسری‌های خانومانه میتوانید انجام دهید، اســـــتفاده از قانون کنتراســـــت یا تضاد رنگ اســـــت. برای مثال می توانید یک پیراهن آبی آسمانی رابا یک کت تک و کفش زرد روشن ست کنید یا اگر از آوانگارد بودن خوشتان می آید می توانید با یک پیراهن سرخابی تند، کفش لاجوردی بپوشید. رنگ‌هاي متضاد طبق معمول ترکیب‌هاي هیجان‌انگیزی به وجود می‌آورند که نتیجه‌شان اســـــتایلی خاص و متفاوت برای شما خواهد بود.

 

به رنگ روسری

5+2 قانون برای ست انجامن کفش با لباس

طبق معمول افزایش خانم‌ها عاشق خرید شال و روسری‌هاي رنگارنگ هستند. نکته نخست این اســـــت که حتماً برای به دست آوردن بهترین نتیجه لازم اســـــت رنگی را انتخاب کنید که به پوستتان بیاید؛ چون رنگ شال و روسری مستقیما روی زیبایی صورت تاثیر می گذارد و میتواند رنگ پوست را تیره یا روشن نشان دهد. بهتر اســـــت سراغ رنگ‌هایي بروید که به صورتتان می آیند و رنگ پوستتان را روشن‌تر نشان میدهند.

 

بعد از انتخاب شال یا روسری با رنگ دلخواه، می‎‌توانید کفشی بخرید که با رنگ شالتان ست باانجام گرفت. هماهنگی بین رنگ شال و کفش طبق معمول ترکیب زیبایی ایجاد می کند. بعضی‌ها هم رنگ بین شال و شلوارشان رابا هم ست انجام میدهند. این روش طبق معمول در صورتی میتواند نتیجه زیبایی ایجاد کند که رنگ انتخابی‌شان تند نباانجام گرفت. برای مثال شال و شلوار قرمز به اندازه شال و شلوار طوسی روشن، نتیجه زیبایی ایجاد نخواهد انجام؛ مگر این که مجموعه‌اي از رنگ‌هاي خنثی را در کنارش بکار ببرید.

 

جدید ترین ترند انتخاب کفش

جدید ترین ترند انتخاب کفش و روش ست انجامن آن با لباس که مدتی اســـــت دل زیادی از سلبریتی‌ها را برده و از قضا خیلی هم ساده اســـــت، ست انجامن رنگ کفش با رنگ پیراهن اســـــت. بعضی از سلبریتی‌ها از قانون یک درجه تیره یا روشن‌تر اســـــتفاده میکنند و بعضی‌هاي دیگر سراغ قانون matchy match یا تکمیلا هماهنگ میروند که در آن هیچ اختلاف طیفی بین رنگ لباس و کفش وجود ندارد.

 

نکته حیاتیی که نیکو اســـــت در مورد قانون matchy match بدانید این اســـــت که بکار بردن تنها یک رنگ در ست لباس و کفش، باعث میشود قدتان بلندتر بنظر برسد. بنابر این اگر قدتان کوتاه اســـــت با خیال آسان سراغ این قانون بروید و اگر قدتان بلند اســـــت، نیکو اســـــت برای ایجاد زیبایی افزایش از قانون کنتراســـــت یا تضاد رنگ اســـــتفاده کنید تا متناسب‌تر بنظر برسید.

 

نکته تکمیلی

یادتان باانجام گرفت هنگام انتخاب کفش، به هیچ عنوان اسانی پا و کمرتان را قربانی زیبایی آن نکنید. کفش‌هاي پاشنه بلند یا غیر اســـــتاندارد، فشار زیادی به کمر وارد میکنند ودر عین حال باعث ایجاد فشار نامعقول روی پاها و زانوها خواهند انجام گرفت. کفشی را انتخاب کنید که در آن احساس اسانی می کنید و بدن تان را تحت اســـــترس قرار نمیدهد. اگرهم هیچ جوری حاضر نیستید دست از سر کفش‌هاي خیلی پاشنه بلند بردارید، آن‌ها را برای حیاتیانی‌ها کنار بگذارید و قبل از حیاتیانی و به محض پایان انجام گرفتن آن یک کفش آسان بپوشید. در طول حیاتیانی هم تا جاییکه میتوانید بنشینید، راه نروید و به کمرتان رحم کنید.