گیمگر مشهور به تجاوز جنسی متهم انجام گرفت • فارویت

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷

گیمگر مشهور به تجاوز جنسی متهم انجام گرفت

دسته بندی : تکنولوژی تاریخ : چهارشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۶

مت دیمن به ادعاهایی که روز گذشته (سه‌شنبه) در ارتباط با همدستی او و هاروی واینستاین به منظور جلوگیری از برملا انجام گرفتن سابقه رسوایی‌های جنسی این تهیه‌کننده سینما مطرح انجام گرفت، واکنش نشان داده اســـــت. 

به گزارش فارویت نیوز به گرازش از ای سینما، شارون وکسمن موسس نشریه سینمایی «The Wrap» ادعا انجامه سال ۲۰۰۴ در حالی‌که مشغول تهیه گزارش برای نیویورک تایمز بوده، واینستاین از دیمن درخواســـــت انجامه بود با او تماس بگیرد تا به نحوی مانع انتشار رویداد اتهامات جنسی علیه این چهره بانفود هالیوود و مدیر پیشین اســـــتودیوی میراماکس شود. 

 

بازیگر مشهور به تجاوز جنسی متهم شد

دیمن در مصاحبه دیروزش با «ددلاین» ادعای وکسمن را رد انجامه و گفته زمانی که با او تماس گرفت از ماجرای گزارش او تکمیلا بی‌هشدار بود. وکسمن می‌گوید دیمن بنا به درخواســـــت واینستاین با او تماس گرفته بود تا شخصیت فابریزیو لومباردو تهیه‌کننده سینما را مثبت جلوه دهد، کسی که آن زمان تصور می‌انجام گرفت در شکل‌گیری رسوایی‌های اخلاقی واینستاین نقش عمده‌ای داشته اســـــت. 

 

گیمگر و تهیه‌کننده ۴۷ ساله امریکایی در این‌باره توضیح داده: «از همین جا اعلام می‌کنم من هرگز، هیچ‌گاه و تحت هیچ شرایطی سعی نانجامه‌ام جلوی برملا انجام گرفتن همچون ماجرایی را بگیرم.» دیمن همچنین تاکید انجامه اســـــت: «ابداً چنین کاری از من ساخته نیست. به هیچ وجه تمایلی به انجام چنین کاری ندارم، برای هیچ‌کس.» 

 

سر و کله وکسمن در بحبوحه جنجال‌های اخیر از آنجایی پیدا انجام گرفت که نیویورک تایمز ادعاهای این روخانومامه‌نگار باسابقه مبنی بر این که فشارهای واینستاین مانع انتشار گزارش جنجالی او انجام گرفت را رد انجامه اســـــت. جاناتان لندمن دبیر پیشین این نشریه در مصاحبه با «پولتیکو» در واکنش به ادعاهای وکسمن گفته اســـــت: «اگر شارون سال ۲۰۰۴ چنین گزارشی از واینستاین در دستش بود، دلیل تاکنون نتوانسته یا نخواســـــته آن را در «The Wrap» که تحت اختیار خودش اســـــت منتشر کند؟ آیا به این دلیل نیست که در حقیقت نه آن زمان، نه بعدا و حتی حالا او چنین گزارشی در اختیار نداشته اســـــت.» 

 

دیمن که در پروژه‌های متعددی با واینستاین همکاری داشته، تاکید انجامه به رغم حرف و حدیث‌هایی که سال‌ها در مورد رفتارهای واینستاین وجود داشت خیلی‌ها از جمله خودش از کارهای او بی رویداد بوده‌اند. دیمن در این‌باره توضیح داده اســـــت: «این‌جور آزار و اذیت‌ها پشت درهای بسته و خارج از انظار عمومی اتفاق می‌افتد. اگر هرگز پیش آمده که هر دو نفرمان با هم در جایی حضور داشته باشیم و هاروی مرتکب چنین کارهایی انجام گرفته و از چشم من دور مانده، من عمیقا و از صمیم قلب متاسفم، چون قطعا جلویش را می‌گرفتم. و از حالا به بعد چشم و گوشم را حسابی باز می‌کنم تا حواسم به چنین رفتارهایی باانجام گرفت. چون می‌دانیم که اتفاق می‌افتد. برای خانومانی که آزاد دیده‌اند انجام گرفتیدا ناآسودهم اما تحسین‌برانگیز اســـــت که چنین شجاعت خارق‌العاده‌ای به خرج داده و پا پیش گذاشته‌اند.» 

 

لئوناردو دی کاپریو و هاروی واینستاین در فیلم‌های متعددی از جمله «هوانورد»، «دار و دسته نیویورکی» و «جنگوی رها انجام گرفته» با یکدیگر همکاری داشتند. ستاره برنده اسکار هم بعد از سکوتی تعداد روزه، بالاخره به صف همکارانش پیوست و در واکنش به رویداد این رسوایی در صفحه توییترش نوشت: «هیچ عذر و بهانه‌ای برای آزار و اذیت جنسی وجود ندارد؛ هیچ اهمیتی ندارد کی هستید و چه کاره هستید. من نیرو و شجاعت خانومانی را که پا پیش گذاشته و اجازه دادند صدای‌شان شنیده شود تحسین می‌کنم.» 

 

بن افلک هم از جمله چهره‌های مطرحی اســـــت که در تعدادین فیلم از جمله «شکسپیر عاشق» و «ویل هانتینگ نیکو» با واینستاین همکاری داشته اســـــت. او با انتشار بیانیه‌ای به جنجال اخیر واکنش نشان داده و نوشته اخبار مربوط به این ماجرا «حالم را بهم می‌خانومد.» افلک در ادامه اضافه انجامه اســـــت: «از این‌‌که همکار سابقم با اســـــتفاده از جایگاه قدرتمندش طی تعداد دهه گذشته باعث رعب و وحشت، آزار و اذیت جنسی و سوءاســـــتفاده از خانومان زیادی انجام گرفته، متاثر و خشمگینم.»