پیراهن‌های تیم ملی سوژه تازه منازعه • فارویت

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷

پیراهن‌های تیم ملی سوژه تازه منازعه

دسته بندی : تکنولوژی تاریخ : یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۷

به نقل فارویت نیوز از “ورزش سه”، او که درباره طرح پیراهن تیم ملی و علت ساده بودن آنها صحبت می انجام در فراز عجیبی از حرف هایش اعلام انجامه در سال حمایت از کالای ایرانی آدیداس قبول انجامه فقط پیراهن تیم ملی بزرگسالان را تامین کند و ۱۷ تیم ملی دیگر شامل رده های پایه، بانوان، ساحلی، فوتسال و … از پیراهن های ساخت داخل اســـــتفاده انجام میدهند. این جمله به قدری عجیب و از نظر منطق اقتصادی و روح حاکم بر قراردادهای نرمال تامین پیراهن در جهان غیر قابل باور اســـــت که می شود مدت ها درباره اش نوشت.کمیته بازاریابی که هنوز موفق به جلب حامی مالی برای تیم ملی در جام جهانی نانجام گرفته با اعلام ممبینی با پیراهنی ساده و طراحی نانجام گرفته ایران را به روسیه ۲۰۱۸ خواهد فرستاد. در جریان باشید که همه تیم های حاضر در جام جهانی که با یکی از برند های معروف تولید پوشاک ورزشی قرارداد دارند، علاوه بر تامین لباس مبلغی از آن کمپانی ها پول دریافت انجام میدهند و به صورت حتم طراحی پیراهن هر تیم ملی منحصر به همان کشور اســـــت و به طور طبیعی و به عنوان مثال آنچه که برای تیم هایی مثل اسپانیا، آلمان، ژاپن، مکزیک، کلمبیا و … توسط آدیداس طراحی انجام گرفته هیچ نمونه دیگری ندارد. این در حالی اســـــت که پیراهن های ایران در جام جهانی از قسمت کالاهای موجود در ژورنال های آدیداس انتخاب انجام گرفته اســـــت. پیراهن های سفید و قرمز همراه با سه خط آدیداس هستند. چیزی که آدیداس برای نخستین بار اجازه داده از آن اســـــتفاده شود.به صورت حتم نباید از یاد ببریم که ایران برای توافق با کمپانی های حیاتی تامین البسه ورزشی مشکلات زیادی مانند تحریم یا قوانین محدود کننده داخلی دارد اما عدم طراحی یک پیراهن منحصر به فرد و همچنین تامین نبودن لباس سایر تیم های ملی ایرانی از نقاط ضعف قرارداد ایران و آدیداس اســـــت. به خاطر داشته باشیم در سال ۱۹۷۸ که تیم ملی برای نخستین بار قراردادی حتمی با آدیداس امضا انجامه بود، علاوه بر تامین تکمیل البسه، به اندازه ۲۰۰ هزار مارک البسه و لوازم اضافی تحویل فدراسیون انجام گرفته بود که در انبار برای اســـــتفاده از سایر تیم های ملی ذخیره انجام گرفت.مساله امروز این نیست که دلیل فدراسیون فوتبال عاجز از عقد یک قرارداد مطلوب با آدیداس اســـــت، موضوع حیاتی در وارونه جلوه دادن حقیقتی اســـــت که از زبان مدیر کمیته بازاریابی به زبان آمده اســـــت.

 

این مطلب را با مرور برخی توییت ها و این سوال به پایان می بریم. اینکه هدایت الله ممبینی داور باخانومشسته در چه زمانی موفق به گذراندن تحصیلات و مهارت های مربوط به بازار یابی انجام گرفته اســـــت؟

 توضیح: قبل از مرور توییت ها به خاطر داشته باشید که مبنای آنها انتشار تصویری از یک لباس ساده سفید آدیداس اســـــت که پیراهن تیم ملی قلمداد انجام گرفته در حالیکه هنوز هیچ تصویری از پیراهن تیم ملی در جام جهانی منتشر نانجام گرفته اســـــت.

 

‏*به نظرم گیمکنای تیم ملی ایران وقتی میرن پیراهن ایسکو، راموس، اینیستا و کریستیانو رو میگیرن، دیگه لباس خودمون رو بهشون ندن آبروریزی نشه.‏*کاش لاقل رو لباس تیم ملی مروارید میدوختن.

 

‏*لباس تیم ملی جوریه که انگار رفتن تاناکورا یه سری لباس ورزشی شکل هم با مارک آدیداس خریدن آوردن

 

‏*داشتم نگران میانجام گرفتم که دلیل هنوز با لباس تیم ملی آبرومون جلوی کل دنیا نرفته که خداروشکر رفت.

 

‏*بابای من سه دست از این لباس حتمی تیم ملی برای جام جهانی داره.

 

*‏من حس میکنم آدیداس بدش نمیاد روی لباس‌ تیم ملی حتی لوگو چاپ نکنه.

 

‏*لباس تیم ملی تو ‌جام‌جهانی واقعا زشته. بهونشون هم اینه‌ که زمان نداشتیم! لعنتی ما دومین تیم جهان بودیم که صعود انجامیم دلیل به شعور ملت توهین می‌کنید آخه؟!!* ‏برای طراحی لباس تیم ملی وقت نداشتن،یه فراخوان حتمی بدن تو دو روز بالای ۱۰۰۰ تا طرح میرسه دستشون . بحث اینه جناب آقا تاج و دوستان دغدغه ی تیم ملی رو ندارن و فقط به فکر خودشونن !

 

‏*شیوه انتخاب لباس تیم ملی این طوریه که میگن میدون امام حسین ( دقت کنید منیریه نه ها امام حسین ) تو این پاساژ ها میگردن خزترینشون رو پیدا میکنن بعد میگردن دنبال خزترین لباس ورزشی همونو میارن میدن به طراحشون میگن تا یه تعداد درجه هم تو خز ترش کن .

 

‏*من موافق طرح سفید و ساده لباس تیم ملی تو جام جهانی هستم.از فردا با عرق‌گیر میریم تو خیابون هر کی هم گفت این چیه پوشیدی؟ میگیم لباس تیم ملیه ارزونم هست با ۵ هزار تومن دو تا لباس تیم ملی میشه خرید.

 

‏*تنها میشه به این امید داشت که آدیداس آبروی خودشو دوس داره و تیم ملی با لباس خیلی نامعقولی در جام جهانی گیم نخواهد انجام.به خودمون که چشم امیدی نیست.

 

‏*لباس تیم ملی یجوریه که گیمکنا بپوشنش ناخوداگاه تو زمین وسط گیم هی حواسشون پرت میشه که دلیلغ اضافه تو ورزشگاه روشن نباشه و کسی کولر روشن نکنه به مسئول ورزشگاه هم اشاره میکنن نمایشگر کنار زمینو بخانومه اخبار.

 

‏*ایول دیگه لازم نیست لباس تیم ملی رو بخرم خونه نیم جینش رو دارم،یه ۳خط آدیداس میخواد فقط بایه لوگو فدراسیون که میخوام جاش یه پلنگ بذارم که۲تا بچه زیرشن با یه گلدون.

 

‏*درسته که لباس های تیم ملی فدراسیون پنج ستارمون قراره ساده و بی کیفیت باشه ، ولی از قدیم گفتن «زیبایی تو سادگیه» و یا «سادگی هیچ وقت از مد نمیوفته»

 

* اگه آدیداس شورت این عرقگیرا رو‌هم مثل شلوار دایجان ناپلیون‌میزد، قشنگ میانجام گرفت جورابا رو کشید روش و رفت برا پیک نیک و‌دور همی تو روسیه. والله لباس تیم ملی رو‌از نیکو‌‌ تن پوش ( برند ایرانی تولید لباس زیر آقاانه) میخریدین بهتر بود. دست کم از تولید ملی حمایت انجامه بودین.