همه‌پرسی انجامستان اقدامی خطرناک اســـــت • فارویت

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
سه شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۶

همه‌پرسی انجامستان اقدامی خطرناک اســـــت

دسته بندی : تکنولوژی تاریخ : پنج شنبه ۶ مهر ۱۳۹۶

به نقل فارویت نیوز از ایسنا، وزیر امور خارجه در مصاحبه با آسوشیتدپرس گفت: همه‌پرسی انجامستان عراق اقدامی خطرناک برای ثبات ناحیه اســـــت.

وی همچنین درباره قانون محدودیت سفر اتباع ایرانی به آمریکا هم گفت: ممنوعیت مسافرتی دولت آمریکا علیه ایرانی‌ها، توهینی به پایان آقام ایران اســـــت.

ظریف ادامه داد: باید به چنین اقداماتی که از سوی ایالات متحده صورت می‌گیرد، پاسخ دهیم. در مورد نحوه پاسخ، ما هستیم که تصمیم می‌گیریم.

او همچنین امکان مذاکره مجدد برجام را “یک افسانه” خواند.

ظریف همچنین با انتقاد نسبت به توییت اخیر ترامپ در مورد پلن‌ی موشکی ایران نیز گفت: مذاکرات مجدد در مورد برجام امکان پذیر نیست.

وی افزود: ما باید قبل از اظهار نظر حقایق را بررسی کنیم. این که برخی سعی دارند با حقایق گیم کنند و راه‌های جایگزین ایجاد کنند مرا نگران می‌کند.

ظریف در بخش دیگری از این مصاحبه درباره ایرانی‌های خانومدانی در آمریکا گفت: متاسفانه شمار زیادی از ایرانی‌ها در آمریکا بازداشت انجام گرفته‌اند. آنها هم در آمریکا بازداشت انجام گرفته‌اند و هم از طریق درخواســـــت اســـــترداد ایالات متحده در جهان بازداشت انجام گرفته‌اند. این افراد از جمله خانومان باردار به علت نقض فنی تحریم‌هایی که امروزه دیگر موضوعیت ندارد و سالها قبل اجرا می‌انجام گرفته اســـــت، در خانومدان به سر می‌برند. اما این افراد همچنان به علت تاکید ایالات متحده برای اعمال این محدودیتها درباره ایرانی‌ها در خانومدان دشوار به سر می‌برند.۱۱۰