هشداریه پلیس ناجا به معقولت ماه رمضان • فارویت

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷

هشداریه پلیس ناجا به معقولت ماه رمضان

دسته بندی : تکنولوژی تاریخ : سه شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷

هشداریه پلیس ناجا به معقولت ماه رمضان

معقولت ماه رمضان

در این هشداریه ضمن تبریک فرا رسیدن ماه رمضان، آمده اســـــت: انتظار می رود برای تقویت مراتب خویشتنداری، تحکیم پیوندهای ایمانی و گسترش ارزش های اخلاقی، هنجارهای دینی و به ویژه عفاف و حجاب در محیط های عمومی با دقت افزایشی از سوی همگان رعایت شود. بدیهی اســـــت با معدود افرادی که به نحو مشهودی هنجارشکنی کنند، برخورد قانونی لازم صورت خواهد گرفت.

متن هشداریه ناجا به شرح ذیل اســـــت :

“منطقه رمضان الذی انزل فیه القرآن هدی للناس و بینات من الهدی و الفرقان

بار دیگر ماه مبارک رمضان؛ ماه حیاتیانی خدا فرا می رسد و آقام خداجو و مومن آماده می شوند تا ادب حضور در ضیافت پروردگار را سرمایه خوشبختی دنیا و آخرت خود ساخانومد.

معنویت و فضای روح بخش این ماه مبارک چنان بر ایران اسلامی حاکم می گردد که آثار لطیف و نورانی آن در عرصه های مختلف اجتماعی احساس می شود.

بی تردید امسال نیز همانند سال های گذشته، آقام مومن و پارسا با فرا رسیدن ماه مبارک خود را آماده انجام میدهند تا با شعور و شعف وصف ناپذیر در حیاتیانی خدا شرکت نمایند و از این فرصت بی نظیر کمال اســـــتفاده و فیض معنوی را ببرند.

به تحقیق پاسداشت فضای معنوی و حفظ حرمت این ماه گرانقدر، مستلزم همکاری و اهپایان زیاد از پیش همه منطقهوندان می باانجام گرفت، بر این اساس نیروی انتظامی جمهوری اسلامی  ایران  ضمن تبریک فرا رسیدن این ماه بزرگ، در جهت تکریم و تعظیم شعائر اسلامی، عموم هموطنان عزیز را به رعایت نکات زیر دعوت می نماید:

انتظار می رود برای تقویت مراتب خویشتنداری، تحکیم پیوندهای ایمانی و گسترش ارزش های اخلاقی، هنجارهای دینی و به ویژه عفاف و حجاب در محیط های عمومی با دقت افزایشی از سوی همگان رعایت شود. بدیهی اســـــت با معدود افرادی که به نحو مشهودی هنجارشکنی کنند، برخورد قانونی لازم صورت خواهد گرفت.

براساس احکام نورانی اسلام، لازم اســـــت پایان کسانی که دارای عذر شرعی هستند از خوردن، آشامیدن و اســـــتعمال دخانیات در ملاء عام خودداری کنند.

متصدیان هتل ها، حیاتیان پذیرها، رستوران های بین راهی، پایانه ها، فرودگاه ها و ایستگاه های راه آهن با اخذ مجوز از مراجع ذیربط، ضمن رعایت شئون اسلامی و پوشش فضای خود، می توانند به مسافران ارائه خدمات دهند. سایر رستوران ها و مراکز پذیرایی از اذان صبح تا هنگام افطار پذیرای مشتری نخواهند بود.

نیروی انتظامی نسبت به ارتقاء امنیت معابر، بوستان ها و تسهیل در رفت و آمد وسایل نقلیه به ویژه در زمان افطار و شب های قدر توجه  ویژه ای نموده و دستورالعمل های ترافیکی به تفکیک هر اســـــتان اعلام می گردد.