هانجام گرفتار جدی کره‌شمالی به آمریکا • فارویت

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
سه شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۶

هانجام گرفتار جدی کره‌شمالی به آمریکا

دسته بندی : تکنولوژی تاریخ : چهارشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۶

کره‌شمالی در بیانیه‌ای اعلام انجام، اگر پیشنهاد مورد نظر واشنگتن برای اعمال تحریم‌های انجام گرفتیدتر علیه پیونگ‌یانگ در جلسه شورای امنیت تصویب شود ایالات متحده بهای سنگینی پرداخت خواهد انجام.

هانجام گرفتار کره‌شمالی به آمریکا درباره تصویب احتمالی قطعنامه شورای امنیت

به گرازش از رویدادگزاری آسوشیتدپرس، وزارت خارجه کره‌شمالی امروز (دوشنبه) در بیانیه‌ای گفت: اقدامات آمریکا را از نزدیک دنبال می‌کند و تهدید انجام که “آماده و مایل” اســـــت تا به سبک خودش به آنها پاسخ دهد. ایالات متحده آمریکا درخواســـــت انجامه اســـــت تا امروز درباره تحریم‌های جدید علیه کره‌شمالی در سازمان ملل متحد رای‌گیری انجام شود. سه‌شنبه گذشته آمریکا پیش‌نویس قطعنامه‌ای را به جریان انداخت که انجام گرفتیدترین تحریم‌هایی که تاکنون علیه پیونگ‌یانگ اجرا انجام گرفته، ارائه می‌کند. براساس آن، پایان صادرات نفت و گاز طبیعی ممنوع انجام گرفته و پایان دارایی‌های مالی خارجی دولت کره‌شمالی و رهبر آن کیم جونگ اون مصادره می‌شود.

دیپلمات‌های شورای امنیت می‌گویند، آمریکا و چین تا شامگاه یکشنبه درباره محتویات این قطعنامه مذاکره می‌انجامند. قطعنامه‌های پیشین مربوط به تحریم‌های سازمان ملل متحد میان آمریکا و چین به بحث گذاشته می‌انجام گرفت و این روند ممکن بود تعدادین هفته و یا تعدادین ماه به طول انجامد اما دولت ترامپ درخواســـــت دارد که رای‌گیری با گذشت شش روز انجام شود.

در بیانیه وزارت خارجه کره‌شمالی آمده اســـــت: آمریکا از اقدامات مشروع دفاع از خود کره شمالی به عنوان بهانه‌ای برای خفه و خاموش انجامن تکمیل این کشو سوء اســـــتفاده می‌کند. از آنجایی که آمریکا ماهیت خودش را به عنوان یک جانور تشنه خون ثابت انجامه و آرزوی معکوس انجامن تولید نیروی هسته‌ای این جمهوری را که به فاز نهایی رسیده اســـــت، در سر دارد، راهی وجود ندارد جز اینکه جمهوری دموکراتیک خلق کره منتظر بماند و بگذارد تا آمریکا شادمانی کند. قطعا ما به گونه‌ای عمل خواهیم انجام که آمریکا بهای سنگینی بابت آن بپردازد.

در این بیانیه آمده اســـــت، تدابیر آتی که جمهوری دموکراتیک خلق کره اتخاذ خواهد انجام دردناک‌ترین و رنج‌آورترین پاسخ به آمریکا در طول تاریخش خواهد بود.

کره‌شمالی ششمین و قویترین آزمایش اتمی خودش را یک هفته پیش انجام داد که نقض قطعنامه‌های سازمان ملل متحد بود اما پیونگ‌یانگ مدعی اســـــت که باید بازدارندگی هسته‌ای خود را علیه آنچه تخاصم آمریکا می‌بیند، تقویت کند.