ملت بزرگ ایران را کسی نمی‌تواند به زانو درآورد • فارویت

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷

ملت بزرگ ایران را کسی نمی‌تواند به زانو درآورد

دسته بندی : تکنولوژی تاریخ : پنج شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷

به نقل فارویت نیوز از ایسنا، حجت‌الاسلام والمسلمین  حسن روحانی روز چهارشنبه در جلسه هیأت دولت با اشاره به قرار گرفتن در آستانه حلول ماه مبارک رمضان، این ماه را ماه رحمت، برکت و مغفرت توصیف انجام و با تبریک آن به ملت ایران و همه مسلمانان جهان، گفت: ماه رمضان همراه با رحمت‌های الهی، غفران و آمرزش الهی برای بندگان اســـــت و امیدوارم همه بتوانیم از این سفره الهی که در ماه رمضان برپا می‌شود، نهایت بهره را ببریم و در کنار سفره حق قرار بگیریم.

مدیر جمهور خاطر نشان انجام: ماه رمضان ماه خودسازی، ایستادگی، سلامت جسم و تزکیه روح و ماه تلاوت و تدبیر در قرآن مجید و بهره‌مندی از لیالی قدر و ماه امام حسن مجتبی(ع) قهرمان صلح و امیر المؤمنین علی(ع) قهرمان صبر اســـــت.

 روحانی افزود: ماه رمضان ماه اُلفت، برادری و کمک به نیازمندان اســـــت و امیدوارم بهره‌مندی از برکات این ماه باعث شود که اگر گله‌ها و فاصله‌هایی بین خانواده، احزاب، گروه‌ها و اقوام وجود دارد، برطرف انجام گرفته و جای آن را محبت، صفا و صمیمیت بگیرد.

قدس را با گیم‌های سیاسی نمی‌توان از مسلمانان جهان جدا انجام

مدیر جمهور با اشاره به اینکه امسال ماه مبارک رمضان با دو حادثه حیاتی مواجه انجام گرفته اســـــت، گفت: از یک طرف در ناحیه با بی‌تدبیری مقامات آمریکا شرایطی پیش آمده و سفارتخانه خود را به بیت‌المقدس منتقل انجام که برخلاف معاهدات گذشته و حتی قطعنامه‌های شورای امنیت و مجمع عمومی سازمان ملل اســـــت ضمن اینکه چنین اقدامی چیزی نیست که به صلح و ثبات ناحیه کمک کند.

روحانی تصریح انجام: رژیم صهیونیستی و آمریکا تصور می‌کنند با فشار افزایش به ملت فلسطین می‌توانند آنان را از حق مشروع خودشان محروم کنند و یا با فشار، مسلمانان جهان را از سرزمین خودشان یعنی بیت المقدس جدا ساخانومد. این یک اشتباه بزرگی اســـــت که انجام می‌دهند.

مدیر جمهور اظهار داشت: مسلمانان جهان مسجد الاقصی و بیت المقدس را به عنوان قبله نخست خود می‌شناسند و مورد احترام همه مسلمانان اســـــت و مدفن انبیاء بزرگ الهی و مسجد انبیا الهی بوده اســـــت که در آنجا به عبادت پرداختند. لذا این سرزمین مقدس را با گیم‌های سیاسی نمی‌توان از جمعیت یک میلیارد و ۵۰۰ میلیونی مسلمانان جهان جدا انجام.

 روحانی با تأکید بر اینکه ملت فلسطین چنین ظلم‌هایی را تحمل نخواهد انجام، گفت: آقام فلسطین ۷۰ سال مقاومت انجامه اند و باز هم مقاومت خواهند انجام تا به حقوق مشروع خودشان دست یابند. اعمال و رفتار رژیم صهیونیستی همواره تجاوز، ظلم، ستم و کشتن بی‌گناهان بوده و در این تعداد روز ارتکاب چنین اعمالی آشکارتر انجام گرفت و در روز نکبت که آقام مسلمان فلسطین با دست خالی به میدان آمده بودند همگان دیدند که صهیونیست‌ها با سرب آتشین با آنان برخورد انجامند و ملت مظلوم و آزاده فلسطین را به خاک و خون کشیدند و ده‌ها نفر را شهید و هزاران نفر را مجروح انجامند.

مدیر جمهور با اظهار تأسف از سکوت کشورهای عربی و مسلمان در قبال جنایات صهیونیست‌ها، گفت: متأسفیم که برخی از کشورهای عرب ناحیه در قبال جنایات روزهای اخیر صهیونیست‌ها سکوت انجامند و برخی کشورهای اسلامی نیز به سادگی از آن چشم‌پوشی نمودند و برخی دیگر نیز متأسفانه آن را دفاع مشروع لقب دادند در حالی که دفاع مشروع از آن ملت و سرزمینی اســـــت که متعلق به خود آن ملت باانجام گرفت نه سرزمین غصب انجام گرفته فلسطین، لذا دفاع مشروع صهیونیست‌ها در این سرزمین معنا و مفهومی ندارد. ملت فلسطین برای سرزمین خود می‌جنگند و جای تأسف اســـــت که برخی کشورهای غربی به ناروا از اینگونه کلمات یعنی دفاع مشروع اســـــتفاده می‌کنند.

 روحانی تصریح انجام: تردیدی ندارم که اینگونه اعمال تصمیم ملت فلسطین را برای مقاومت و ایستادگی افزایش خواهد انجام و به مسلمانان جهان نیز نشان می‌دهد که در برابر رژیم صهیونیستی جز وحدت، اتحاد، فشار افزایش و کمک به آقام فلسطین برای آزادی سرزمین‌شان راه دیگری وجود ندارد؛ دلیل که رژیم صهیونیستی، رژیمی نیست که به اخلاق و حتی قوانین و مقررات بین‌المللی پایبند باانجام گرفت و فقط زور را می‌فهمد. همچنان که در جنگ ۳۳ روزه دیدیم که وقتی ملت بزرگ لبنان ایستادگی و مقاومت انجامند، فهمیدند که در برابر این ملت بزرگ نمی‌توان کاری از پیش ببرند. در غزه هم زمانی که با مقاومت مواجه انجام گرفتند، مجبور به عقب‌نشینی انجام گرفتند. در شرایط کنونی هم راه دیگری غیر از مقاومت وجود ندارد.

امسال روز قدس باشکوه‌تری در ایران و سایر کشورها رقم خواهد خورد

مدیر جمهور با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران همواره مدافع حقوق آقام فلسطین بوده و این راه را ادامه خواهد داد، گفت: ما همواره در مقابل متجاوزین و ظالمین خواهیم ایستاد و معتقدیم پیروزی نهایی از آن مظلومین و فلسطینیان خواهد بود.

روحانی خاطر نشان انجام: بدون تردید امسال روز قدس باشکوه‌تری در ایران و سایر کشورها رقم خواهد خورد و جهانیان به رژیم صهیونیستی و سردمداران کاخ سفید نشان خواهند داد که راه غلط و اشتباهی انتخاب انجامه اند و به فضل الهی این کار موجب وحدت و انسجام افزایش دنیای اسلام و مقاومت افزایش فلسطینی‌ها و ترجیح در گشایش در امور آقام فلسطین خواهد انجام گرفت.

با فشار، تحریم، تهدید و حتی نشان دادن علائم جنگ نمی‌توان ملت ایران را تسلیم انجام

مدیر جمهور در بخش دیگری از نقل کردان خود به موضوع برجام اشاره انجام و گفت: ملت ایران همواره در برابر توطئه‌های دیگران و بویژه رژیم آمریکا اســـــتقامت، مقاومت و ایستادگی انجامه و نشان دادند که در برابر فشار آنها تسلیم نمی‌شوند و این ملت بزرگ را کسی نمی‌تواند به زانو درآورد.

روحانی با بیان اینکه امروز مسأله برجام و هسته‌ای باز هم زمینه و فرصت‌هایی دارد که مورد بحث و بررسی قرار بگیرد، خاطر نشان انجام: در مسأله هسته‌ای عده‌ای که آن طرف هستند، تصور می‌کنند با فشار، تحریم، تهدید و حتی نشان دادن علائم جنگ می‌توانند ملت ایران را تسلیم کنند، اما ایستادگی و مقاومت ملت ایران به نیکوی نشان داد که این تفکر و راه، نادرست و غلط اســـــت.

مدیر جمهور اضافه انجام: در موضوع هسته‌ای عده‌ای هم تصور می‌کنند که مسایل جهانی و اموری که به نوعی در مجامع بین‌المللی و شورای امنیت مطرح انجام گرفته را با نقل کردرانی، شعار و تحریک احساسات آقام می‌توان حل و فصل انجام که به صورت حتم ثابت انجام گرفته که این هم راه درست و دقیقی نیست.

 روحانی گفت: دولت یازدهم از ابتدا بر این تفکر بود که این مسأله راه‌حل فنی و سیاسی دارد و می‌توان از طریق احترام به حقوق ملت ایران، مذاکره سیاسی بین کشورها و با رسیدن به توافق از راه سیاسی و دیپلماتیک در این موضوع به نتیجه برسیم.

مدیر جمهور با بیان اینکه در موضوع هسته‌ای به دنبال دو دستاورد اصلی بودیم، اظهار داشت: دستاورد نخست احقاق حقوق ملت ایران بود. مطابق قطعنامه‌های سازمان ملل، غنی‌سازی ایران غیرقانونی اعلام انجام گرفته بود که به صورت حتم به هیچ وجه این موضوع را قبول نداریم، اما این مسأله به مستمسکی برای فشار به کشورمان تبدیل انجام گرفته بود و لذا قصد داشتیم آن را از بین ببریم. بر این مبنا زیربنای ادعای آنها موضوع PMD و ادعای فعالیت‌های غیرصلح‌آمیز بود و ما این زیربنا را از بین بردیم و معلوم انجام گرفت که ادعاهای آنها نابجاســـــت و از طرفی حقوق ملت ایران را تثبیت و قطعنامه‌های مربوط به این موضوع را لغو انجامیم.

روحانی گفت: دستاورد و دنبال دیگر رفع تحریم‌ها در راســـــتای تأمین منافع ملی بود که در این راســـــتا، اگر چه ممکن اســـــت از صد در صد خواســـــته‌های خود در عمل به ۸۰ درصد دست یافته باشیم، اما باید توجه داشت در مذاکره و تعامل با کشورهای بزرگ غربی و آن هم کشور خاصی مثل آمریکا که همواره با ملت ایران تخاصم داشته اســـــت، معلوم اســـــت که مشکلاتی ایجاد می‌کنند. اما باید در ارزیابی دستاوردها بین برجام و نبود برجام مقایسه انجام دهیم در این صورت به نیکوی مشخص می‌شود که ملت ایران چه کار بزرگی انجام داده اســـــت.

مدیر جمهور افزود: به صورت حتم در این راه متداوم ملت ایران، حامی و پشتیبان بودند و مقام معظم رهبری رهنمود و ارشادهای لازم را داشته‌اند و همه با هم این کار بزرگ را به انجام رساندیم.

 روحانی خاطر نشان انجام: بعد از اینکه برجام اجرایی انجام گرفت، آمریکا به طور یکطرفه از آن خارج انجام گرفت. حالا چه کسی این مکان متخلف اســـــت. دولت ایران یا دولت آمریکا؟ و چه کسی نقض عهد انجامه اســـــت ما یا آمریکایی‌ها؟ ما متعهد به اقدام خودمان هستیم یا به اقدامات دیگران هم متعهد می‌باشیم؟ چه کسی بود که مصوبات سازمان ملل و قطعنامه ۲۲۳۱ را زیر پا گذاشت ما یا آنها؟ ما برخلاف حقوق بین‌الملل حرکت انجامیم یا آنها؟ معاهدات بین‌المللی را آمریکا تضعیف انجامه یا ایران؟

امروز روزی نیست که همدیگر را پای میز سوال ببریم

مدیر جمهور با بیان اینکه چه کسی مستحق ملامت اســـــت، گفت: این موضوع باید روشن شود و مبادا یک عده‌ای خطا کنند، امروز آمریکا به عنوان ناقض عهد و متخلف از مقررات بین‌المللی باید مورد فشار قرار بگیرد.

 روحانی با اشاره به جملاتی از حضرت امام(ره)، خاطر نشان انجام: این روزها با موضوعاتی که مطرح می‌شود افزایش به یاد جمله معروف حضرت امام خمینی(ره) در آبان ۶۵ که به «این تذهبون؟» معروف اســـــت، ‌می‌افتم. در آن روز بین ایران و آمریکا اختلافی وجود داشت که آمریکا در آن شکست خورده بود اما یک عده به دنبال آن بودند که مسئولین ایرانی را مورد سوال قرار دهند و امام راحل برخورد حکمت‌آمیز با آنها داشت و آن درس نیکوی برای ما بود و هست.

مدیر جمهور افزود: امام در ۲۹ آبان ۶۵ فرمود «هیچ توقع نداشتم که در این زمان که باید فریاد بخانومند سر آمریکا، فریاد می‌خانومند سر مسئولین‌مان» چه انجام گرفته اســـــت؟ در یک چنین مسأله حیاتیی باید همه دست به دست هم بدهید و ثابت کنید به دنیا که وحدت دارید، دلیل شما می‌خواهید تفرقه و دو دستگی ایجاد کنید، چه انجام گرفته اســـــت شما را و کجا دارید می‌روید؟ «این تذهبون؟». بعد فرمود تندرو و کندرو و دو دستگی در کشور ایجاد نکنید و این خلاف اسلام، دیانت و انصاف اســـــت.

روحانی تصریح انجام: امروز روزی نیست که همدیگر را پای میز سوال ببریم، به صورت حتم ممکن اســـــت چنین فرصتی بعداً پیش بیاید که زیاد از آن اســـــتقبال می‌کنیم، اما در زمان کنونی همه باید در برابر فشارهای آمریکا، متحد باشیم.

مدیر جمهور با اشاره به اینکه شرایط کنونی با سال‌های ۸۶، ۹۰ و ۹۱ تکمیلاً متفاوت اســـــت، گفت: در آن روزها در جریان فشاری که آمریکا بر ایران وارد می‌انجام، زیادی از کشورهای دنیا را همراه و در کنار خود داشت و اجماعی در حد بزرگ علیه ایران ایجاد انجامه بود و همه کنار آمریکا بودند و افکار عمومی و کشورهای دنیا نیز با ما نبودند اما امروز به جز یکی دو کشور کوچک مرتجع ناحیه و رژیم غاصب صهیونیستی، کسی با آمریکا نیست و پایان دنیا با ایران هستند و این امتیاز بزرگی اســـــت و نباید از دست بدهیم.

آمریکا اســـــت که در جایگاه و میز اتهام قرار دارد

 روحانی تأکید انجام: امروز در جایگاهی قرار گرفتیم که جایگاه اتهام نیست و آمریکا اســـــت که در جایگاه و میز اتهام قرار دارد و همه دنیا آمریکا را متهم می‌کنند. همه مجامع بین‌المللی از جمله آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و سازمان ملل صآسودهاً اعلام می‌کنند که ایران به تعهدات خود پایبند بوده اســـــت و در مقابل همه تأکید دارند که اقدام آمریکا خلاف مقررات بین‌المللی، بی‌دلیل و بی‌منطق بوده اســـــت و هیچ‌گاه در مقابل آمریکا در چنین موضعی قرار نداشتیم که همه قبول دارند که کار آمریکا پشتوانه سیاسی، اخلاقی ندارد و در مقابل، کار ایران تکمیلاً از پشتوانه سیاسی و اخلاقی برخوردار اســـــت و امروز افکار عمومی جهان با ما اســـــت.

مدیر جمهور افزود: حتی اگر داخل آمریکا نظرسنجی شود باز هم افکار عمومی با ماســـــت و این به معنای انزوای واقعی دولت آمریکا می‌باانجام گرفت و همین امروز هم ما پیروز هستیم.

روحانی گفت: ایران‌هراسی که انجام می‌دادند و با تبلیغات دروغین همه دنیا را قانع انجامه بودند که ایران خطر اســـــت، امروز به جای آن ترامپ‌هراسی شروع انجام گرفته اســـــت و امروز ایران از جایگاهی برخوردار انجام گرفته که همه به آن احترام می‌گذارند؛ دلیل که می‌بینند ایران کشوری اســـــت که با دیپلماسی در راه صلح و در کنار مقررات بین المللی قرار دارد.

مدیر جمهور خاطر نشان انجام: پس از آنکه آمریکا بی‌دلیل و بی‌منطق از توافق زیاد حیاتی تعدادجانبه و بین‌المللی خارج انجام گرفت در شرایط کنونی فرصتی را برای ۵ کشور که در این توافق بودند قرار دادیم، اگر با همکاری این ۵ کشور و دیگران به این نتیجه رسیدیم که اگر در برجام بمانیم، منافع ما تأمین خواهد انجام گرفت، آن را ادامه دهیم.

 روحانی خاطر نشان انجام: طرح ترامپ این بود که شب اعلام کند که از توافق برجام خارج شود و پیش‌بینی انجامه بود که بعد از آن یا صبح روز بعد ایران اعلام می‌کند که از این توافق خارج می‌شود و ظهر نیز آژانس بین‌المللی گزارش می‌دهد که ایران از برجام خارج انجام گرفته اســـــت و فردای آن روز قطعنامه‌های سازمان ملل برمی‌گردد و ایران دو مرتبه در سطح جهانی مورد تحریم قرار می‌گیرد.

مدیر جمهور اضافه انجام: ترامپ کارت نخست خود را روی میز آورد، اما در کارت دوم اشتباه محاسباتی داشت. بعد از اعلام نظام جمهوری اسلامی ایران، اینها ماندند که دستگاه‌های هشداراتی‌شان دلیل نتوانستند هشدارات درست را ارایه کند دلیل که براساس گزارش دستگاه‌های هشداراتی‌شان جمهوری اسلامی ایران پس از خارج انجام گرفتن آمریکا از توافق برجام یا همان تایم و یا صبح فردا از این توافق خارج می‌شود لذا امروز همه نقشه‌های آمریکا بهم ریخته اســـــت.

روحانی گفت: با تصمیمی که گرفتیم امروز آقام کشورمان اعتماد افزایشی به مسئولین خود دارند دلیل که اگر با احساسات برخورد می‌انجامیم واز توافق خارج می‌انجام گرفتیم، آقام سوال می‌انجامند که چه عجله‌ای داشتید و دلیل فرصت ندادید، چه بسا اگر خارج نمی‌انجام گرفتید، اتحادیه اروپا هم اعلام می‌انجام که اگر ایران فرصت می‌داد و در برجام می‌ماند آنها در برابر آمریکا می‌ایستادند و منافع ایران را تأمین می‌انجامند. حتی شاید روسیه، چین و سایر کشورهای بزرگ دنیا هم به ما می‌گفتند که دلیل عجله انجامید. لذا امروز با تصمیم خود در برابر پایان کشورهای دنیا اپایان حجت انجامیم و آقام هم آشکارا می‌بینند که کار نظام ما دقیق و منطقی اســـــت.

مدیر جمهور تصریح انجام: در توافق هسته‌ای منافعی مد نظر داشتیم که به آن تصریح انجام گرفته اســـــت، اگر ببینیم به آن منافع با رفتن آمریکا باقی می‌ماند که چه بهتر و چنین شانسی کاهش پیش می‌آید که یک موجود اخلال‌گر و مزاحم از این توافق خارج شود.

آقام عزیز ایران اطمینان می‌دهم که نگران اداره کشور نباشند

روحانی گفت: اگر فرض کنیم که نتوانستیم به توافق مورد نظر دست بیابیم، باز هم چیزی را از دست نمی‌دهیم دلیل که پایان پیش‌بینی‌های لازم را در اینکه کشور بدون برجام اداره شود را به عمل آوردیم. به صورت حتم قبل از برجام هم از نیمه دوم سال ۹۲ تا دی‌ماه ۹۴ که اجرایی انجام گرفت، کشور را اداره انجامیم و باز هم اداره می‌کنیم.

مدیر جمهور گفت: فعلاً حرف‌ها بر این مبنا اســـــت که همه ۵ کشور تلاش خود را بکار می‌گیرند که پایان منافع ایران تأمین شود.

روحانی تصریح انجام: به آقام عزیز ایران اطمینان می‌دهم که نگران اداره کشور نباشند، تکمیلاً می‌دانیم که چه کار انجام می‌دهیم و شرایط ناحیه و جهان را درک می‌کنیم از همه اصناف، کسبه و تولیدگران خواهش می‌کنم آقام را در فشار نگذارند و مطمئن باشند که ارز لازم را تأمین می‌کنیم و هیچ کس اینکه در پس‌کوچه‌ها تعداد ده هزار دلار معامله می‌شود، را مبنای قیمت ارز و کالاها قرار ندهد. دولت همه ارزهای مورد نیاز را تأمین می‌کند و ارزی که در این دو ماه پرداخت انجام گرفته، افزایش از پارسال اســـــت و می‌توانیم تا آخر سال هم آن را پرداخت کنیم و هیچ مشکلی نداریم.

مدیر‌ جمهوردر پایان تصریح انجام: ماه رمضان ماه اســـــتقامت، صبر، ایستادگی، اتحاد و برادری افزایش و زدودن دل‌ها از همه کینه‌ها، قهرها و دودستگی‌ها اســـــت و ان‌شاء‌الله شاهد اتحاد و ایستادگی افزایش ملت ایران بوده و از این پیچ تاریخی نیز به سلامت عبور خواهیم انجام.۱۱۰