مسکو منطق آمریکا برای خروج از برجام را درک نمی‌کند/ عقب‌نشینی از توافق هسته‌ای، بی‌ثباتی را در جهان تانجام گرفتید می‌کند • فارویت

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
پنج شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶


گئورگی بوریسنکو رییس دپارتمان آمریکای شمالی در وزارت خارجه روسیه گفت: عقب‌نشینی از توافق هسته‌ای با ایران، بی‌ثباتی در ناحیه و جهان را تانجام گرفتید خواهد انجام و مسکو منطق پشت این تصمیم واشنگتن را درک نمی‌کند.

به نقل فارویت نیوز به گرازش از «اسپوتنیک» به گفته یکی از دیپلمات‌های ارانجام گرفت وزارت خارجه روسیه، عقب‌نشینی از توافق هسته‌ای با ایران بی‌ثباتی در ناحیه و جهان را تانجام گرفتید می‌کند. 

به گفته این دیپلمات ارانجام گرفت روسیه، عقب‌نشینی احتمالی آمریکا از توافق هسته‌ای، وضعیت را در خاورمیانه بدتر خواهد انجام و مسکو منطق پشت این تصمیم واشنگتن را درک نمی‌کند. 

گئورگی بوریسنکو رییس دپارتمان آمریکای شمالی در وزارت خارجه روسیه گفته: من نمی‌توانم بگویم که روسیه باید چیزی یا کسی را این مکان محکوم کند. ما به دنبال منافع خود هستیم و می‌خواهیم به منافع دیگر ملل هم احترام بگذاریم. چیز دیگری که وجود دارد این اســـــت که ما نمی‌فهمیم دلیل آمریکا به خروج از برجام علاقه دارد؟ 

بر اساس گفته‌های بوریسنکو، برجام  که بین پایتخت و شش قدرت جهانی به ثمر رسیده بازتاب درک مشترک از چگونگی حل و فصل شرایط بوده اســـــت. هیچ گزینه جایگزینی برای برجام وجود نداشت. آیا کسی هست که از پلن هسته ای ایران که ذاتا صلح آمیز اســـــت سود نبرده باانجام گرفت؟ این کار به بدتر انجام گرفتن اوضاع در خاورمیانه و تاثیر آن بر ثبات جهانی تاثیر خواهد گذاشت.

به نقل ایلنا امروز دونالد ترامپ در نقل کردرانی مواضع خود را در خصوص پایبندی یا عدم پایبندی ایران به برجام اعلام خواهد انجام. گزارش‌ها حاکی از آن اســـــت که ترامپ این بار علیرغم تایید پایبندی ایران به توافق هسته‌ای در دو دوره گذشته قصد دارد از این فرصت برای ابلاغ عدم تایید پایبندی کشورمان به توافق اســـــتفاده کند و به این ترتیب تصمیم‌گیری درباره سرنوشت برجام بر عهده کنگره آمریکا خواهد بود. 

بر اساس قوانین آمریکا بعد از ابلاغ نظر رییس‌جمهور درباره پایبندی یا عدم پایبندی ایران به برجام کنگره ۶۰ روز فرصت دارد تا درباره اعمال مجدد تحریم‌های برداشته انجام گرفته بر اساس مفاد این توافق بین‌‌المللی تصمیم گیری کند.۱۱۰

ترجمه رویداد: ایلنا