فصل خرید از قشم چه زمانی اســـــت؟

فصل خرید از قشم

 

تعداد صباحی‌ست که جزیره قشم در لیست محبوب‌ترین مناطق ایران برای خرید ارزان قرار گرفته اســـــت و زیادی از ایرانیان، خرید از این جزیره را تجربه انجامه‌اند. نکته‌ای که در مورد خرید از قشم وجود دارد، تفاوت قیمت در فصل‌های مختلف اســـــت و سؤالاتی در مورد آن مطرح می‌شود. پس آن دسته از گردشگرانی که دنبال پاسخی معقول برای سؤالاتی در مورد بهترین فصل خرید از قشم می‌گردند، بهتر اســـــت که متن زیر با دقت بخوانند؛

بدون شک جزیره قشم یکی از بهترین مقاصد برای خرید در ایران اســـــت؛ خانواده‌ها و گردشگران زیادی سفر به این جزیره را تجربه انجامه‌اند و به گشت و گذار در مراکز خرید این جزیره پرداخته‌اند، اما گمانه‌خانومی در مورد بهترین زمان برای خرید از قشم در میان گردشگران وجود دارد و حتی عده زیاد زیادی از فعالان اصناف مختلف، که اقدام به خرید کلی اجناس از قشم می‌کنند، بهترین زمان برای خرید از این جزیره را به درستی نمی‌شناسند. اما پاسخ چیست؟

فصل تابستان بهترین فصل برای خرید از قشم اســـــت؛ می‌توان بدون هیچ بحثی این نکته را پذیرفت، که در تابستان به علت گرمای هوای مناطق جنوبی ایران، گردشگران کاهشی به این نواحی سفرمی‌کنند و همین موضوع زمینه‌ساز افت قیمت‌ها می‌شود. حتی قیمت تور قشم هم دست‌خوش تغییراتی اساسی می‌شود و در بعضی زمان‌ها (نظیر ماه مبارک رمضان) تا ۴۰ درصد کاهش می‌یابد. این نکته سبب می‌شود که مراکز خرید قشم قیمت‌های خود را تا حد زیادی بشکنند. از طرفی تور ارزان قشم و صرفه‌جویی در هزینه‌های مربوط آن، می‌تواند هزینه‌های اضافی سفر را به بودجه خرید اضافه کند.

درست اســـــت که گرمای انجام گرفتید هوای قشم در تابستان، می‌تواند شرایط سفر را تا حدودی دشوار کند، اما زیادی از صاحبان مشاغل در همین زمان به قشم سفر می‌کنند و مطمئناً دو سه روز تحمل گرما، به خرید ارزان و هزینه کاهش می‌ارزد. به صورت حتم در همین زمان‌ها هم امکانات قشم به کمک شما خواهند آمد و اگر پلن معقولی برای سفرتان داشته باشید، می‌توانید در زمان‌های معقول‌تر مانند غروب و شب برای گشت و گذار و خرید از هتل خارج شوید و ساعات اوج گرما را در هتل بگذرانید.

جزیره قشم جاذبه‌های طبیعی زیاد زیادی هم دارد که می‌توانند سفر به این جزیره را برای گردشگران زیاد جذاب کند. به این فکر نکنید که در تابستان بازدید از جاذبه‌های قشم دشوار خواهد بود؛ دلیل که اکثر این جاذبه‌ها ساحلی‌اند و شما می‌توانید به آب‌تنی در خلیج فارس و بادهای خنک ساحلی امیدوار باشید!