ظهور "ابر انسان‌ها" طی 20 سال فردا • فارویت

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷

ظهور “ابر انسان‌ها” طی ۲۰ سال فردا

دسته بندی : تکنولوژی تاریخ : جمعه ۲۸ مهر ۱۳۹۶

به نقل ایسنا و به گرازش از تک تایمز، هوش مصنوعی در فردا نزدیک زیاد پیشرفت خواهد انجام. نانوربات‌هایی که به داخل بدن وارد می‌شوند، ممکن اســـــت انسان‌ها را دارای قدرت‌های ابر انسانی کند.

این تکنولوژی همچنین می‌تواند انسان‌ها را قادر به کنترل اشیای محیط اطراف خود تنها با اســـــتفاده از مغز کند.

یک مخترع ارانجام گرفت در مرکز نوآوری “IBM Hursley” پیش‌بینی انجام که نانوماشین‌های هوش مصنوعی به زودی طی دو دهه فردا به منظور تعمیر و تقویت سلول‌ها، اســـــتخوان‌ها و عضلات بدن وارد بدن انسان می‌شوند.

نانو ربات‌ها ماشین‌های زیاد کوچک هستند. هزاران نانو ربات می‌تواند به اندازه قطر موهای یک انسان باانجام گرفت.

محققان مطالعاتی در مورد پتانسیل این ربات‌های کوچک در بهبود سلامت انسان انجام داده‌اند. آنها در یک مطالعه که در مجله Nature در ۳۰ اوت منتشر انجام گرفته اســـــت، دریافتند که نانو ربات‌هایی که در مناطق تحت تاثیر سرطان کار گذاشته می‌شوند، می‌توانند سلول‌های سرطانی را تنها در یک دقیقه از بین ببرند.

“ویکتور گارسیا لوپز”، پژوهشگر موسسه شیمی دانشگاه “رایس” در هیوستون تگزاس آمریکا و همکارانش در مطالعه خود نوشتند: ما نشان می‌دهیم که ماشین‌های مولکولی می‌توانند از طریق دولایه‌های سلولی با اســـــتفاده از عملانجامهای مقیاس مولکولی خود، بویژه اقدام نانومکانیکی، وارد بدن شوند.

در حال حاضر آزمایش‌هایی در حال انجام اســـــت که در نهایت می‌تواند به آزمایشات بالینی مربوط به انسان منجر شود و ممکن اســـــت راه را برای نجات جان بیماران مبتلا به سرطان هموار کند.

نانو ربات‌ها در بدن انسان کار گذاشته می‌شوند و ممکن اســـــت حتی قدرت ابر انسانی و توانایی کنترل اشیا با ذهن را در فردا به ارمغان آورند.

“جان مک‌نامارا” از مرکز نوآوری “IBM Hursley” گفت که فناوری هوش مصنوعی ممکن اســـــت ظرف ۲۰ سال فردا تا حدی پیشرفت کند که انسان‌ها و ماشین‌ها بتوانند به طور موثر به صورت ترکیبی با هم عمل کنند.

مک‌نامارا گفت که این نانوماشین‌های هوش مصنوعی وارد بدن انسان می‌شوند و مزایای پزشکی فراوانی را شامل می‌شوند که می‌توانند سلول‌ها و اندام‌های آسیب دیده را بهبود بخشند و احتمالا حتی آنها را تقویت کنند.

وی افزود که این فناوری زمانی که در انسان و در محیط اطرافش جاسازی شود، انسان‌ها را قادر خواهد ساخت تا تنها با فکر و حرکات خود همه چیز را کنترل کنند.

مک‌نامارا گفت: ما شاهد ایجاد یک فناوری هستیم که می‌تواند با تکنولوژی بیولوژیکی ادغام شود و بنابراین بتواند توانایی شناختی انسان را به طور مستقیم افزایش دهد.

با این حال برخی از مسئولین در مورد پیامدهای ناخواســـــته هوش مصنوعی نگران هستند. برای مثال یک انسان ممکن اســـــت تصمیمات ماشین را افزایش از خودش بپذیرد.

فیزیکدان نظریه پرداز، “اســـــتیون هاوکینگ” هانجام گرفتار داده اســـــت که توسعه زیاد از حد هوش مصنوعی ممکن اســـــت منجر به نابودی نژاد بشر شود.۱۱۰