دموکراسی در آمریکا در خطر اســـــت • فارویت

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷

دموکراسی در آمریکا در خطر اســـــت

دسته بندی : تکنولوژی تاریخ : جمعه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۷

به نقل ایسنا به گرازش از رویدادگزاری آسوشیتدپرس، رکس تیلرسون وزیر خارجه سابق آمریکا در جمع فارغ التحصیلان موسسه نظامی ویرجینیا به این حقیقت اشاره انجام که چنین بحران‌هایی در صورتیکه مدیریت نشوند به فقدان آزادی منجر می‌شوند.

او همچنین گفت: تنها جوامعی قادر به پیگیری حقیقت و به چالش کشیدن واقعیت هستند که آزادی واقعی داشته باشند.

تیلرسون تاکید انجام: وقتی ما به عنوان آقام، آقام آزاد در باب حقیقت می‌لغزیم حتی در مورد مسائل خیلی بدیهی  آمریکا را دچار اختلال می‌کنیم. اگر ما به عنوان آمریکایی‌ها با بحران اخلاقیات و انسجام و همبستگی در جامعه خودمان و در میان رهبران‌مان هم در حوزه دولت و هم عرصه عمومی مقابله نکنیم پس از آن شاهد آن خواهیم بود که دموکراسی آمریکا وارد مرحله خاکستری خواهد انجام گرفت.

تیلرسون در نقل کردان خود مستقیما به نام دونالد ترامپ، مدیر جمهوری آمریکا اشاره نانجام اما به برخی از سیاســـــت‌های دولت او اشاره داشت که متحدان دیرینه را نادیده گرفته یا تجارت آزاد را که موتور رانجام گرفت جهانی اســـــت نادیده می‌گیرد.

او در اشاره آشکار به ترامپ که برخلاف توصیه دیپلمات‌های ارانجام گرفت از برخی توافق‌های بین‌المللی خارج انجام گرفته و به اعمال تعرفه‌های سنگین تهدید انجامه اســـــت، گفت: ما نباید متحدان دیرینه خود را همیشگی فرض کنیم. در بحث تجارت آزاد قسمت عمده جهان توسعه یافته آن را مثبت می‌داند اما زیادی در داخل هنوز مایلند تا اقتصاد جهانی را تکمیلا در آغوش بگیرند و باید اذعان انجام که چنین تغییراتی هم فرصت اســـــت و هم چالش.

رکس تیلرسون اواسط ماه مارس به دنبال بالا گرفتن تنش‌ها بر سر سیاســـــت‌هایی از جمله تغییرات آب و هوایی، تجارت، خاورمیانه و کره شمالی از سوی دونالد ترامپ اخراج انجام گرفت. ترامپ بعدا در توجیه اخراج تیلرسون گفت: با مایک پامپئو، مدیر وقت سیا زمینه‌های مشترک افزایشی دارند و او را به عنوان وزیر خارجه جدید می‌پسندند. پامپئو نهایتا توانست از سنا رای اعتماد بگیرد.۱۱۰