توافق هسته‌ای با ایران یا باید ابداًح شود، یا لغو • فارویت

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
سه شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۶

توافق هسته‌ای با ایران یا باید ابداًح شود، یا لغو

دسته بندی : تکنولوژی تاریخ : چهارشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۶

نتانیاهو: توافق هسته‌ای با ایران یا باید اصلاح شود، یا لغوبه نوشته روخانومامه «هاآرتص»، نتانیاهو که به آرژانتین سفر انجامه، گفت: «برجام را یا ابداًح کنید، یا لغو. موضع ما این اســـــت.»

اظهارات نتانیاهو در حالی مطرح می‌شود که پیش از این هم اندیشکده‌های همسو با اسرائیل از جمله بنیاد دفاع از دموکراسی طرح فشار بر ایران برای مذاکره مجدد در مورد توافق هسته‌ای را ارائه انجامه بودند.

این اندیشکده‌ها، رفع محدودیت حجم مواد غنی‌انجام گرفته ایران پس از ده سال و اعطای حق غنی‌سازی به ایران را دو ایراد عمده برجام توصیف انجامه‌اند.

این در حالی اســـــت که «یوکیا آمانو» مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در گزارش تازه‌اش، مانند پایان گزارش‌های قبلی، پایبندی تکمیل ایران به توافق هسته‌ای را تائید انجامه اســـــت.

با این وجود، بر اساس گزارش‌های غیرحتمی، «دونالد ترامپ» مدیر‌جمهور آمریکا قصد دارد در گزارش بعدی‌اش به کنگره، از صدور تائیدیه پایبندی ایران به برجام خودداری کند.

در صورت صحت این گزارش‌ها، پرونده برجام از کاخ سفید به کنگره ارسال انجام گرفته و این قانونگذاران آمریکایی خواهند بود که باید در مورد ادامه یا عدم ادامه حضور واشنگتن در توافق هسته‌ای تصمیم‌گیری کنند.