تعداد ماسک عالی برای درمان خشکی پوست دست • فارویت

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷

تعداد ماسک عالی برای درمان خشکی پوست دست

دسته بندی : تکنولوژی تاریخ : پنج شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۶

تعداد ماسک عالی برای درمان خشکی پوست دست

درمان خشکی پوست دست

پوست دست زیاد حساس و آسیب پذیر اســـــت و در اثر انجام کار زیاد، زیبایی و لطافتش را از دست می‌دهد و پرچین و چروک می‌شود، به طوری که افزایش مواقع خانومان جوانی را می بینیم که دست های زبر و خشنی دارند. برای محافظت از دست ها به هنگام انجام کارهای خانه باید از دستکش اســـــتفاده انجام. بدین ترتیب علاوه بر پوست دست، ناخن ها هم سالم و تمیز می مانند. برای اینکه دست های نرم و لطیفی داشته باشید باید هربار پس از شستن دست ها، از کرم یا لوسیون دست اســـــتفاده کنید و ناخن ها را مرتب و تمیز نگهدارید.
درمان خشکی پوست دست

ماسک های زیر در نرم انجامن پوست های زبر زیاد مفید هستند.

ماسک تخم مرغ و روغن بادام برای داشتن دست هایی زیبا و لطیف

این ماسک برای پوست های خیلی خشن، ایده آل اســـــت. ۲ عدد زرده تخم مرغ، ۲ قاشق چایخوری روغن بادام شیرین، ۲۵ گرم گلاب را با یکدیگر مخلوط انجامه و به شکل خمیر درآورید و شب، دست ها را با لایه ای نازک از آن بپوشانید.
سپس دستکش نخی بزرگ به دست کنید و صبح روز بعد دست ها را بشویید. این کار باعث می شود که پوست دست تان نرم و لطیف شود. این ماسک را یک تا دو بار در ماه می توانید اســـــتفاده کنید.

ماسک سفیده تخم مرغ و عسل برای داشتن دست هایی زیبا و لطیف

۱ عدد سفیده تخم مرغ، یک قاشق چایخوری گلیسیرین، ۲۸ گرم عسل و مقداری پودر جو را با هم مخلوط کنید و به مدت یک تا دو تایم روی دست ها بگذارید، سپس با آب ولرم بشویید.
این ماسک را هم می توانید یک یا دوبار در ماه اســـــتفاده کنید.

ماسک شماره ۱ بادام برای داشتن دست هایی زیبا و لطیف

بادام و روغن آن زیاد مفید اســـــت. شیره بادام را با کمی شیر مخلوط کنید و به دست ها بمالید. سپس دست ها را با دستکش نخی بپوشانید و پس از تعداد تایم با آب ولرم بشویید.

ماسک شماره ۲ بادام برای داشتن دست هایی زیبا و لطیف

روغن بادام و یک زرده تخم مرغ و تعداد قطره سرکه و یک قاشق غذاخوری عسل را مخلوط کنید و به دست ها بمالید. سپس دستکش نخی به دست کنید و تعداد تایم بعد، دست هایتان را بشویید.

 

ماسک گلیسیرین و گلاب برای داشتن دست هایی زیبا و لطیف

۲ تا ۴ قاشق غذاخوری گلیسیرین را با نصف فنجان گلاب در ظرفی ریخته و هم بخانومید. برای اینکه مخلوط تان غلیظ تر شود، گلیسیرین را قبل از اســـــتفاده، کمی حرارت دهید.
سپس دو قاشق آرد ذرت و مجددا نصف فنجان گلاب به آن بیفزایید تا به شکل کرم درآید و به دست ها بمالید و تعداد تایم بعد، آنها را بشویید.

ماسک جودوسر برای داشتن دست هایی زیبا و لطیف

جودوسر برای نرم و لطیف انجامن پوست های خشن و یا سرخ به کار می رود. آرد جودوسر را با کمی آب به شکل خمیر درآورده و به مدت ۲۰ دقیقه روی دست ها بگذارید. پس از تعداد بار اســـــتفاده، پوست دست تان نرم و لطیف خواهد انجام گرفت.

 

ماسک کره کاکائو برای داشتن دست هایی زیبا و لطیف

کره کاکائو پوست را نرم می کند. برای اســـــتفاده از آن می توانید به مقدار مساوی روغن بادام شیرین و کاکائو
را درظرفی ریخته و حرارت دهید. سپس بگذارید سرد شود و اســـــتفاده کنید. پس از مدتی، پوست دست تان نرم خواهد انجام گرفت.