تجاوزهای آمریکا در ناحیه ثمری جز نابودی و ویرانی نخواهد داشت • فارویت

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷

به نقل فارویت نیوز از ایسنا، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز شنبه در مراسم دیدار مسئولان نظام و سفرای کشورهای اسلامی با رهبر معظم انقلاب به معقولت عید سعید مبعث، ضمن تبریک این عید به حضار، ملت شریف ایران و رهبر معظم انقلاب، گفت: بعثت پیامبر عظیم‌الشأن اسلام(ص) درخشش نور ایمان و هدایت، جوشش سرچشمه‌های فضایل اخلاقی، علم و حکمت اســـــت.

مدیر جمهور با بیان اینکه بعثت، هجرت و خانومدگی پیامبر اسلام(ص) تنها برگزیده انجام گرفتن یک انسان برای انجام یک مأموریت دشوار نبود، افزود: بعثت برانگیخته انجام گرفتن کل انسان و نوع بشر بود که قرن‌ها و سال‌ها در انتظار آن بشارت مسیحایی قرار داشت.

روحانی با اشاره به اینکه برای رخداد چنین واقعه‌ای، جامعه انسانی نیاز به بلوغی داشت که تنها برای دیدن معجزه در طبیعت نباانجام گرفت و آقام به دنبال عصا و یدبیضاء و دم مسیحایی که آقاه خانومده کند، ‌نگردند، اظهار داشت: بشر می‌بایست به رانجام گرفتی می‌رسید که معجزه در تفکر، اندیشه، تکوین قرآن و اعجاز در نقل کرد و کلام بوقوع می‌پیوست و از سوی دیگر بعثت نیاز به سینه فراخی داشت که بار سنگین رسالت و پیام الهی را دریافت کند.

مدیر جمهور با بیان اینکه در زمان بعثت اشتیاق آقام حجاز و سراسر جهان به اوج خود رسیده بود و پیامبر(ص) به عنوان بزرگآقا تاریخ به سن ۴۰ سالگی رسیده و آماده شنیدن پیام الهی بود، خاطرنشان انجام: پیامی که برای پیامبر(ص) آمد از رحمانیت و رحمت الهی، آغاز انجام گرفته و از قرائت، خواندن، خلقت انسان، قلم و علم و دانش نقل کرد می‌گوید و همین آغاز پیام الهی روشن اســـــت که این دین، دین سلم و رحمت برای عالمیان اســـــت.

روحانی با اشاره به اینکه پیامبر اسلام(ص) در زادگاه نبوت یعنی مکه، همه تلاش خود را برای هدایت آقامان بکار گرفت، گفت: پیامبر(ص) در ادامه راه خود به زمانی رسید که علاوه بر هدایت، نیاز به تشکیل جامعه و امت اسلامی بود و هجرت در این زمان در کنار بعثت قرار گرفت تا رسالت را به سمت امامت برده و زمینه را برای تحقق همه اهدافی که مد نظر حق بود، فراهم کند.

مدیر جمهور با اشاره به اینکه پیامبر اسلام(ص) در مدینه دولت، رهبری و قانونی که باید در جامعه حاکم باانجام گرفت را بنیان نهاد، خاطرنشان انجام: اخلاق و سیره پیامبر(ص)، قرآن و دولت اسلامی و مدینه از معجزات پیامبر اسلام(ص) بود. پیامبر(ص) در مدینه‌ای که در ابتدا همه نامسلمان بودند، توانست جامعه‌ای امن را ایجاد کند و این با برج و بارو و قلعه به دست نیامد، دلیل که پیامبر نیاز به قلعه نداشت و حصن حصین او، ایمان آقام و اخلاق نیکوی پیامبر(ص) بود.

روحانی ادامه داد: پیامبر(ص) برای انجام رسالت خود، نیاز به گروه‌های تبلیغاتی نداشت، دلیل که بهترین تبلیغ برای او اخلاق نیکو و شیوه حکومتش بود.

مدیر جمهور با اشاره به اینکه پیامبر(ص) کسی بود که در دشوار‌ترین مواقع و شرایط جنگ یاران به پناه او می‌رفتند، اظهار داشت: او بالاترین مقام در علم، دانش، عبادت و رحمت و جود را داشت و مهربان‌ترین با آقام بود.

روحانی با بیان اینکه قرآن همواره بر وحدت دنیای اسلام و قدرت حکومت اسلامی تأکید دارد، گفت:‌ براساس آیات قرآن، نقل کرد نرم و اخلاق پیامبر(ص) باعث جذب آقام به اسلام انجام گرفت.

مدیر جمهور با اشاره به اهمیت پیامبر(ص) بر مشورت با آقام، خاطرنشان انجام: پیامبر اسلام(ص) اینکه آقام بتوانند نظر خود را بگویند و پاسخ آن را بشنوند و در محضر او سوال کنند را حق آقام می‌دانست و هنگامی که حتی گاهی نقل کرد‌ها بلند و ناروا بود، پیامبر(ص) آنها را تحمل می‌انجام. پیامبر(ص) حتی تهمت، افترا و اســـــتهزاء را تحمل می‌انجام،‌ اما با روی گشاده با آقام نقل کرد می‌گفت و با آنها مشورت می‌انجام.

روحانی با بیان اینکه پیامبر(ص) با وجود آنکه از درون افراد آگاهی داشت، اما اسرار آقام را حفظ می‌انجام، افزود: پیامبر(ص)، ورود به اسلام را آنقدر سهل انجامه بود که هر کس با گفتن کلمه «لا اله الا الله» مسلمان می‌انجام گرفت و با وجود آنکه نسبت به برخی از افراد می‌دانست که در فردا چه اقداماتی نسبت به او و خاندان و اهل بیت پیامبر(ص) انجام می‌دهند، اما قصاص قبل از جنایت نانجام.

مدیر جمهور با اشاره به اینکه پیامبر اسلام(ص) با اخلاق توانست جامعه و امت اسلامی را بسازد، تأکید انجام: اگر در جمهوری اسلامی ایران بتوانیم همه اهداف اســـــتقلال، آزادی، جمهوری اسلامی و احکام خدا را پیاده کنیم، اما خدای ناانجامه دل‌های ما نسبت به هم مهربان نبوده، برادری از جامعه رخت بسته و کلام ما نسبت به هم همراه با تحقیر دیگران باانجام گرفت به دنبال جامعه اسلامی دست نخواهیم یافت؛ و در این راســـــتا همه باید تلاش کنیم.

روحانی با بیان اینکه جهان امروز و ناحیه از نبود اخلاق در رنج اســـــت، گفت: همه بحران‌های سیاسی و نظامی در جهان ریشه در مسأله اخلاق دارد و گرنه چگونه همه اصول بین‌المللی زیرپا گذاشته می‌شود و بدون مصوبه سازمان ملل متحد و زمانی که گروهی از سوی این سازمان مأمور می‌شوند تا موضوع بکار بردن سلاح شیمیایی در سوریه را بررسی کنند، عده‌ای به بهانه‌های واهی به کشوری مستقل که دارای حکومت و آقامی آزاد اســـــت، حمله می‌کنند.

مدیر جمهور با طرح این سوال که آیا آمریکا، رژیم صهیونیستی و حامیان آنها بویژه انگلیس و فرانسه از حوادث ۱۷ سال گذشته در ناحیه درس نگرفتند، گفت: تجاوزهای آمریکا در ناحیه ثمری جز نابودی و ویرانی به دنبال نخواهد داشت و آنها می‌خواهند با این تجاوزها حضورشان در ناحیه را توجیه کنند.

روحانی تأکید انجام: آنها امروز از اینکه تروریست‌های تحت حمایت‌شان در غوطه شرقی شکست خورده‌اند، عصبانی هستند.

مدیر جمهور با بیان اینکه آقام سوریه سال‌ها در برابر تجاوز بیگانگان ایستاده و باز هم مقاومت خواهند انجام، گفت: جمهوری اسلامی ایران همواره حامی ملت‌های مظلوم ناحیه و جهان بوده و خواهد بود و به درخواســـــت کمک دولت‌های ناحیه برای مبارزه با تروریسم، پاسخ مثبت داده و حمایت خود را دنبال می‌کند.

روحانی با بیان اینکه توطئه‌های دشمنان علیه ملت ایران همواره با ایستادگی و هوشیاری آقام خنثی انجام گرفته اســـــت، افزود: اینبار دشمنان قصد داشتند تا با توطئه اقتصادی در کشور اخلال ایجاد کنند، اما نتوانستند به اهداف خود برسند و بنده از وحدت و یگانگی همه قوا، نهادها و رسانه‌ها در مقابله با توطئه اخیر و تلاش در راســـــتای ساماندهی اقتصاد کشور تشکر می‌کنم.

مدیر جمهور اظهار داشت: بی‌شک حمایت های رهبر معظم انقلاب و هدایت‌ها و ارشادات ایشان مددکار دولت بوده و خواهد بود.

روحانی با اشاره به اینکه دشمنان چشم طمع به برهم زدن اوضاع اقتصادی در کشور داشتند و ما در بهترین شرایط دست به اقدامی زدیم تا دشمنان را مأیوس کنیم، گفت: امروز نظام و دولت جمهوری اسلامی ایران زیاد از هر زمان دیگر در زمینه اقتصادی، سیاسی، دیپلماسی و فعالیت‌های هسته‌ای آماده‌تر بوده و هر توطئه دشمن را در نطفه خفه خواهد انجام.۱۱۰