امریکا همچون گذشته قطعاً شکست خواهد خورد • فارویت

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷

امریکا همچون گذشته قطعاً شکست خواهد خورد

دسته بندی : تکنولوژی تاریخ : شنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۷

به نقل ایلنا به گرازش از پایگاه هشدار‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری، حضرت آیت‌‌‌‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (شنبه) در دیدار جمعی از مسئولان نظام، سفرای کشورهای اسلامی و قشرهای مختلف آقام، حمله سحرگاه امروز امریکا و دو کشور غربی به سوریه را جنایت دانستند و با دروغ خواندن ادعای آنها مبنی بر مخالفت با اســـــتفاده از سلاح شیمیایی، تأکید انجامند: جمهوری اسلامی همچون گذشته در کنار گروه‌های مقاومت حاضر خواهد بود و آمریکا نیز قطعاً در اهداف خود در ناحیه، شکست خواهد خورد.

در این دیدار که به معقولت خجسته عید مبعث برگزار انجام گرفت، رهبر انقلاب اسلامی ضمن تبریک سالروز بعثت پیامبر اسلام(ص)، بازگشت به توحید و حاکم انجام گرفتن علم و قدرت و فیض و هدایت الهی بر خانومدگی انسان و مقابله با منیّت و دیکتاتوری و اســـــتبداد را اصلی ترین پیام بعثت دانستند و گفتند: توحید در بردارنده کلیات و اصول مبارزه با ظلم و زورگویی اســـــت و بر همین اساس، جبهه حق باید همواره با باطل مبارزه کند و در این مبارزه، سرنوشت محتوم باطل، عقب نشینی اســـــت.

حضرت آیت الله خامنه ای حیاتیترین وظیفه امت اسلامی را بازگشت به پیام بعثت یعنی توحید، برشآقاند و خاطرنشان انجامند: اگر به توحید اعتقاد داشته باشیم زیر بار ظلم نمی رویم و از مظلوم حمایت می کنیم و به همین دلیل اســـــت که هر جا مظلومی نیازمند یاری باانجام گرفت، جمهوری اسلامی در آنجا حاضر خواهد بود.

ایشان فلسفه اصرار جمهوری اسلامی ایران در حمایت از موضوع فلسطین را در همین چارچوب ارزیابی انجامند و افزودند: ایستادگی در مقابل ظالم، قطعاً منجر به پیشرفت خواهد انجام گرفت که نمونه بارز آن، ملت فلسطین اســـــت که در ابتدا ملتی ضعیف بودند اما براثر ایستادگی، اکنون آن ملت ضعیف به یک فلسطین قدرتمند تبدیل انجام گرفته اســـــت که رژیم صهیونیستی را تهدید می کند و این رژیم در مقابل ملت فلسطین احساس ضعف و عجز می کند.

رهبر انقلاب اسلامی تأکید انجامند: در این آرزورویی، بدون تردید، فلسطینی ها بر صهیونیست ها غالب خواهند انجام گرفت و سرزمین فلسطین به ملت آن باز خواهد گشت.

حضرت آیت الله خامنه ای، حضور جمهوری اسلامی ایران در ناحیه غرب آسیا و در کنار گروههای مقاومت و در سوریه را در چارچوب حمایت از مظلوم دانستند و گفتند: اینکه گفته می‌شود جمهوری اسلامی ایران توسعه طلب اســـــت، نقل کردی دروغ و خلاف واقع اســـــت و ایرانِ بزرگ و آباد و یکپارچه، قصد توسعه طلبی در ناحیه و هیچ نقطه ای از دنیا را ندارد.

ایشان افزودند: علت حضور ایران در سوریه و در ناحیه غرب آسیا، یاری رساندن به مقاومتی بود که در مقابل ظلم وجود داشت و جبهه مقاومت به برکت یاری و کمک هایی که انجام گرفت و با شجاعت نیروهای سوری توانست بر تروریست هایی که بوسیله آمریکا و غربی ها و مزدوران آنها همچون سعودی بوجود آمده بود، غلبه کند و آنها را شکست دهد.

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به نقل کردان بامداد امروز مدیر جمهور آمریکا که مدعی مقابله با داعش و شکست آن در سوریه انجام گرفته بود، گفتند: این نقل کردان یک دروغ آشکار و فضاحت بار اســـــت زیرا آمریکایی ها با پول سعودی و امثال آن، این موجودات خبیث را در عراق و سوریه به‌وجود آوردند و هر جا که لازم بود از تروریست ها حمایت انجامند و هنگامی هم که عناصر اصلی داعش در محاصره بودند، آنها را نجات دادند.

حضرت آیت الله خامنه ای تأکید انجامند: برغم حمایت های امریکا و عوامل آنها، اما جبهه مقاومت توانست سوریه و عراق را نجات دهند.

ایشان حمله بامداد امروز به سوریه را یک جنایت خواندند و افزودند: بنده صریحاً اعلام می کنم مدیر جمهور امریکا، مدیر جمهور فرانسه و نخست وزیر انگلیس جنایتکار هستند.

رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه امریکایی‌ها همچون سرنوشت عراق و افغانستان، از اینگونه جنایات در سوریه، سودی نخواهند برد، گفتند: مدیر جمهور امریکا تعدادی پیش اعلام انجام که در ناحیه غرب آسیا، هفت تریلیون دلار هزینه انجامه اند و چیزی عاید آنها نانجام گرفته اســـــت. این نقل کرد، صحیح اســـــت و از این پس هم امریکا هر قدر تلاش و هزینه کند، چیزی عاید آن در ناحیه نخواهد انجام گرفت.

حضرت آیت الله خامنه ای، لزوم هوشیاری و بیداری ملت‌ها، کشورها و دولت‌های اسلامی را در مقابل این حوادث گوشزد انجامند و افزودند: دنبال امریکایی‌ها، فقط سوریه و عراق و افغانستان نیست بلکه آنها، بدنبال ضربه زدن به امت اسلامی و اسلام هستند، بنابراین دولت‌های اسلامی نباید خود را در خدمت اهداف امریکا و برخی کشورهای متجاوز غربی قرار دهند.

ایشان خاطرنشان انجامند: برای یک کشور اسلامی همچون سعودی افتخار نیست که مدیر جمهور کنونی امریکا در تبلیغات انتخاباتی‌اش علناً در مورد آنها بگوید «گاو شیرده». ذلت از این بالاتر نمی شود که پول یک کشور را بگیرند و با چنین تعبیری آن را خطاب کنند.

حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به دروغ‌گویی مدیر‌جمهور امریکا مبنی بر اینکه حمله به سوریه برای مقابله با بکارگیری سلاح های شیمیایی بوده اســـــت، افزودند: آنها با بکارگیری سلاح شیمیایی و یا هر سلاح دیگر ضد ملتهای اسلامی و ملتهای مظلوم مخالفتی ندارند، همچنانکه از بمباران روزانه علیه آقام یمن حمایت انجام میدهند و در دوران جنگ تحمیلی نیز از صدام جنایتکار که با اســـــتفاده از سلاح شیمیایی هزاران نفر از آقام ایران و عراق را به شهادت رساند و یا مصدوم انجام، حمایت انجامند.

رهبر انقلاب اسلامی، رفتارهای امریکا و برخی کشورهای غربی را ناشی از اهداف اســـــتعماری و «دیکتاتوریِ بین‌المللی» آنها دانستند و خاطرنشان انجامند: به صورت حتم دیکتاتورها در هیچ کجای دنیا کامیاب نخواهند انجام گرفت و امریکا نیز قطعاً در اهداف خود در ناحیه، شکست خواهد خورد.

حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به ایستادگی ملت ایران و پایدارتر انجام گرفتن آن به دلیل تجربه ۴۰ ساله مقاومت و ایستادگی، گفتند: این تجربه به ما آموخته اســـــت که عقب نشینی، مشوق دشمن اســـــت و ایستادگی، موجب عقب رفت آن خواهد انجام گرفت.

ایشان در پایان با تأکید بر اینکه عقب نشینیِ اســـــتکبار و زورگویان عالم به دلیل ایستادگی و مقاومت در مقابل آنها، یک «سنت الهی» اســـــت، ابراز امیدواری انجامند ملت‌های عراق، افغانستان، سوریه، فلسطینِ مظلوم، میانمار و آقام کشمیر در فردا نه تعدادان دور، با مقاومت خود، دشمنان را به عقب برانند.

پیش از نقل کردان رهبر انقلاب اسلامی، حسن روحانی مدیر‌جمهور با تبریک عید مبعث به همه مسلمانان، گفت: امروز، جهان و ناحیه ما از نبود اخلاق در رنج اســـــت و همه بحران‌های سیاسی، نظامی و امنیتی ریشه در بحران اخلاقی دارند.

روحانی حمله اخیر امریکا و تعداد کشور غربی به سوریه را بر خلاف اصول بین‌المللی خواند و افزود: در حالی که گروهی از طرف سازمان ملل مأمور می‌شوند تا اتهام کاربرد سلاح شیمیایی در سوریه را بررسی کنند، به بهانه‌های واهی به یک کشور مستقل که دارای حکومت و آقامی آگاه و تمدنی دیرینه اســـــت، حمله می شود.

مدیر‌جمهور با بیان اینکه آمریکایی‌ها، صهیونیست‌ها و برخی کشورهای اروپایی همچون انگلیس و فرانسه از حوادث ۱۷ سال گذشته در ناحیه درس نگرفته‌اند، خاطرنشان انجام: تجاوزات آمریکا در افغانستان، عراق و لیبی، نتیجه‌ای جز نابودی، ویرانی و کشتار نداشته اســـــت.

روحانی دنبال آمریکایی‌ها از این تجاوزات را توجیه حضور خود در ناحیه دانست و افزود: آنها از اینکه تروریست‌های مورد حمایت‌شان در غوطه شرقی شکست خورده‌اند، عصبانی هستند، بنابراین به انواع تجاوزها دست می‌خانومند.

مدیر‌جمهور تأکید انجام: ایران همچون گذشته حامی مظلومان ناحیه و جهان خواهد بود و در مقابل درخواســـــت هر دولت اسلامی برای مبارزه با تروریسم، حمایت خود را دریغ نخواهد انجام.

روحانی با تأکید بر اینکه ایستادگی و مقاومت آقام، همه توطئه‌های آمریکا علیه ملت ایران را خنثی انجامه اســـــت، افزود: دشمنان اخیراً درصدد بودند که آقام را از لحاظ اقتصادی با مشکل مواجه و اطمینان آقام را به فردا اقتصادی کشور مخدوش کنند، اما دولت با طراحی و اقدامات خود در مقابل آنها پیش‌دستی و مقابله انجام.

مدیر‌جمهور گفت: با صآسوده به ملت ایران می‌گویم دولت و نظام جمهوری اسلامی ایران در زمینه اقتصادی، سیاسی، دیپلماسی و همچنین در خصوص فعالیت هسته‌ای، از هر زمان دیگری آماده‌تر اســـــت و هر گونه توطئه دشمن را در نطفه خنثی خواهد انجام.

روحانی با تشکر از وحدت و یگانگی قوا و همه نهادها و رسانه‌ها در ساماندهی اقتصاد کشور و مقابله با توطئه اخیر، تأکید انجام: همواره حمایت‌ها و هدایت‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی، مددکار دولت و ملت بوده و خواهد بود.۱۱۰