آمریکا رسما خروج از یونسکو را اعلام انجام • فارویت

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
پنج شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶

آمریکا رسما خروج از یونسکو را اعلام انجام

دسته بندی : تکنولوژی تاریخ : جمعه ۲۱ مهر ۱۳۹۶

دولت آمریکا اعلام انجام که به هشدار یونسکو رسانده که پایان سال جاری میلادی از این سازمان خارج می‌شود.

به گزارش فارویت نیوز، وزارت خارجه آمریکا روز پنج‌شنبه با صدور بیانیه‌ای رسما اعلام انجام که تصمیم خود برای خروج از سازمان علمی، فرهنگی و تربیتی ملل متحد (یونسکو) را به هشدار این سازمان رسانده اســـــت.

آمریکا رسما خروج از یونسکو را اعلام کرد

وزارت خارجه آمریکا در بیانیه خود اعلام انجام: «وزارت خارجه آمریکا، «ایرینا بوکووا» دبیرکل یونسکو را از تصمیم واشنگتن برای خروج از این سازمان مطلع می کند و به دنبال تعیین یک هیأت ناظر دائمی برای این یونسکو اســـــت».

در ادامه این بیانیه آمده اســـــت:‌« این تصمیم به آسودهی گرفته نانجام گرفته اســـــت و نمایانگر نگرانی آمریکا از افزایش بازداشت‌ها در یونسکو، نیاز به ابداًحات اساسی در این سازمان و ادامه تبعیض ضداسرائیلی در یونسکو اســـــت».

وزارت خارجه آمریکا در خصوص تصمیم برای همکاری با یونسکو به عنوان یک عضو غیردائم گفت: «آمریکا تمایل خود را برای تعامل با یونسکو به عنوان یک کشور ناظر غیرعضو به منظور سهیم انجامن نظرات، چشم‌انداز و تخصص آمریکا در بعضی موضوعات حیاتی این سازمان از جمله محافظت از میراث جهانی، حمایت از آزادی بیان و ارتقا همکاری علمی و تعلیمی به مدیرکل (یونسکو) اعلام انجامه اســـــت».

در پایان این بیانیه آمده اســـــت: «خروج آمریکا از یونسکو ۳۱ دسامبر ۲۰۱۸ اجرایی می‌شود و تا آن زمان، آمریکا بعنوان عضو دائم این سازمان باقی می‌ماند».