آب و برق، نوبخت و چیت چیان را به زاهدان کشاند • فارویت

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷

آب و برق، نوبخت و چیت چیان را به زاهدان کشاند

دسته بندی : مطالب دیگر تاریخ : دوشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۶

1286158 586 آب و برق، نوبخت و چیت چیان را به زاهدان کشاند

خبرگزاری تسنیم: به منظور رفع چالش های موجود در بخش آب و برق زاهدان، عصر امروز ( دوشنبه) ” محمد باقر نوبخت” معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با همراهی حمید چیت چیان وزیر نیرو وارد اســتان سیستان و بلوچستان شدند.

بر اساس این گزارش، به دنبال بحث کمبود منابع آبی این اســتان که پیش تر در شورای عالی آب مطرح شده بود و همچنین چالش های موجود در بخش برق اســتان که در هیات دولت مطرح شد، برای جمع بندی این مباحث و برطرف کردن چالش های موجود در این دو بخش و اجرایی شدن پروژه هایی که می تواند در کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت دردسرات آب سیستان و بلوچستان را مرتفع کند، مقرر شد تا  توسط وزارت نیرو، سازمان برنامه و بودجه کشور و اســتانداری سیستان و بلوچستان جمع بندی هایی انجام شود و نتیجه آن در جلسه آتی هیئت دولت مطرح شود.

در همین راســتا، ” محسن میرادی” مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب اســتان سیستان و بلوچستان در گفت و گو با پاون با اشاره به این مطلب که در این سفر جلساتی برای احصای این پروژه ها برگزار خواهد شد تا منجر به مرتفع شدن معضلات آب و برق در اســتان شود افزود: وزیر نیرو و معاون رئیس جمهور بجز شرکت در جلسات اداری،‌ در بدو ورود به این اســتان از تاسیسات آب شیرینکن و سامانه تله متری شهر زاهدان بازدید خواهند کرد تا از نزدیک شاهد کمبودها و نحوه تامین آب این شهرستان باشند.

وی با اشاه به اینکه مسئله آب زاهدان هم اینک دارای شرایط پایداری اســت افزود: در شهر زاهدان کمبودهای ذاتی داریم و بین منابع تولید و مصرف این شهرستان فاصله زیادی وجود دارد.

میرادی با اشاره به اینکه در شهر زاهدان حدود ۶۷ نسبت جمعیت شهری از آب شرب برخوردار هستند و ۱۳ نسبت دارای آب بهداشتی و بقیه فاقد هر گونه سامانه آبرسانی هستند اظهار داشت: در مصوبه شورای عالی آب مطرح و مقرر شد تا  تامین لوله این پروژه ها از طریق وزارت نیرو و اعتبارات آن از محل سازمان برنامه و بودجه تامین شود.

وی یاد آور شد: اصلاح شبکه شهر زاهدان قریب به ۸۰۰ کیلومتر اســت که امیدواریم ردیف اعتباری برای شبکه آب زاهدان در دستور کار سازمان برنامه و بودجه کشور قرار گیرد.

مدیر عامل آبفای سیستان و بلوچستان گفت: در نقاط دیگری از شهرهای این اســتان، طرح های آبرسانی تعریف شده که امیدواریم با اجرایی شدن آن ها دردسر آب و برق این منطقه مرتفع شود.

وی در خصوص تامین برق اضطراری زاهدان نیز اظهار داشت: با توجه به ناپایداری وضعیت برق زاهدان تصمیمی اتخاذ خواهد شد تا با ایجاد تامین برق اضطراری بتوانیم در هنگام قطع برق از قطع آب شرب شهر زاهدان جلوگیری کنیم.

داغترین اخبار و رویداد های ایـــران و خارج
این مطلب در این ساعت از سایت توما در بخش خبری ارســال گردیده اســت
این بخش شامل خبر های ورزشی نیز میباشد
میتوانید خبر فوق را به اشراک بگذارید

نوشته آب و برق، نوبخت و چیت چیان را به زاهدان کشاند اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.